CZEGO NIE WOLNO PRZEZ 24 GODZINY PRZED APLIKACJĄ RZĘS ???

CZEGO NIE WOLNO PRZEZ 24 GODZINY PRZED APLIKACJĄ RZĘS ???

📌 Jeśli wybierasz się na uzupełnienie, czyli nosisz rzęsy już od jakiegoś czasu NIE WOLNO Ci ich samej w domu zdejmować, podważać nawet jeśli Ci się wydaje, że robisz to delikatnie. Ryzyko jest dość duże, że wraz z rzęsami, które dorosły i Ci przeszkadzają , usunięta również swoje naturalne. Ograniczy to ilość mocnych rzęs, na których będzie się opierać aplikacja.

📌 Lifting, laminacja, botoks – zabieg ten nawet przez kilka tygodni może wpływać na trwałość wiązania kleju. Decydując się na taki zabieg przed założeniem rzęs, musisz wiedzieć, że stylistka może odmówić aplikacji ewentualnie założyć Ci rzęsy na Twoje ryzyko.

📌 Olejki do twarzy a nawet i ciała- nie używaj ich przez 24h przed aplikacją, jest ryzyko, że przeniesiesz je dłonią w okolice oka co z kolei osłabi wiązanie kleju.

📌 Henna –  jak najrzadziej,  jak naj dalej czasowo od świeżej aplikacji lub uzupełnienia. Henna tworzy powłokę na rzęsie , do której później zostanie przyklejona rzęsa. Nie wpływa to dobrze na trwałość aplikacji.

📌 Mycie rzęs roztworem z wody i płynu do higieny intymnej lub szamponem- nie później niż 24h przed aplikacją. W dniu zabiegu już samą wodą lub delikatnym żelem. Inaczej klej będzie wiązał jak należy, zabieg się wydłuży do granic możliwości a rzęsy mogą się nie trzymać odpowiednio długo.

📌 Makijaż oka– w dniu zabiegu postaraj się go nie robić. Demakijaż wydłuża czas zabiegu (plecki bolą od długiego leżenia). Jeśli musisz go wykonać z różnych powodów, zrób to proszę minimalistycznie.

Zachęcam do śledzenia kolejnych wskazówek dotyczących pielęgnacji rzęs.

Facebook