Makijaż permanentny - kreski
Makijaż permanentny – kreski
Mimo, że nazwa wskazuje, że to pigmentowanie na stałe, zwykle jednak utrzymuje się ono około dwóch, trzech lat. Możesz uzupełnić codzienny makijaż kreską górną zagęszczającą linię rzęs, dolną lub dekoracyjną górną, a wszystko to dla Twojej wygody i oszczędności czasu.
Zagęszczająca – to kreska miękka, rozcieniowana, naturalna. Tej kreski nikt u Ciebie nie zauważy, a jednak oko będzie wyraźniejsze. Dla kogo: Miękka i lekko cieniowana kreska jest dla osób niemalujących się na co dzień, a jednak chcących wyglądać na wypoczęte i wyraźniejsze tuż po przebudzeniu. Ta propozycja jest kierowana do osób, które chcą być jak najbardziej naturalne.
Ozdobna– to kreska graficzna, wyraźna wydłużająca linię rzęs i górnej powieki , podnosząca lub nie kącik oka. Grubość kreski dobierana jest indywidualnie i omawiana przed zabiegiem. Dla kogo: dla osób malujących się na codzień kredką, eye-linerem, ciemnymi cieniami reasumując lubiących podkreślać wyraźnie swoje oczy.
W tym czasie:
- nie musisz codziennie rysować kresek
- oszczędzasz cenne kilkanaście minut porannego makijażu (możesz w tym czasie zjeść pożywne śniadanie, napić się ulubionej kawy)
- możesz swobodnie uprawiać sport nie martwiąc się wyglądem oczu
- wyglądać pięknie i profesjonalnie w każdej sytuacji
Pigmentacja kresek jest dla Ciebie, jeśli:
- podkreślasz codziennie oczy używając eyelinera
- cenisz sobie wyraźne lub delikatne podkreślenie oczu
- uprawiasz aktywny tryb życia, ćwiczysz, kochasz sporty wodne
- planujesz urlop
- chcesz wyglądać pięknie w każdej sytuacji
- szykujesz się do wyjątkowego wydarzenia w swoim życiu lub ważnej uroczystości
- żyjesz intensywnie
- wiele godzin spędzasz na wykonywaniu obowiązków zawodowych
- często wyjeżdżasz w podróże służbowe
- cenisz sobie kilka dodatkowych minut porannego snu
- nie potrafisz bądź nie lubisz wykonywać codziennego makijażu powiek
- wykonujesz zawód wymagający częstych kontaktów z ludźmi (nie ma konieczności częstego poprawiania makijażu)
- wychowujesz małe dzieci (po okresie ciąży i karmienia)
- jeśli potrafisz przestrzegać wskazówek dotyczących pielęgnacji do trzech tygodni od zabiegu!!!
Przeciwwskazania
- stany zapalne oczu i okolic
- łuszczyca
- niewyrównana cukrzyca
- poważne alergie
- skłonności do bliznowców
- antybiotykoterapia (konieczna przerwa 2 tygodnie)
- leczenie antykoagulantami (przerwa 7 dni)
- terapia sterydowa
- stosowanie aspiryny i innych niesterydowych leków przeciwzapalnych (przerwa ok. 2tyg.)
- choroby nowotworowe( po konsultacji z lekarzem prowadzącym)
- ostre stany chorób wynikających z autoagresji (RZS, łuszczyca, toczeń, Hashimoto) – do konsultacji
- autoimmunologiczne zapalenie naczyń
- schorzenia wątroby (marskość, ostre zapalenie)
- wyniszczenie organizmu
- ostre i przewlekłe zapalenia
- ciąża i okres karmienia
- stosowanie odżywek stymulujących wzrost rzęs ( miesiąc przed zabiegiem)
Przygotowanie do zabiegu
Tydzień przed zabiegiem: Myj twarz łagodnym preparatem, mydłem, płynem micelarnym lub żelem, żeby nie wywołać nadwrażliwości. Staraj się przesuszyć skórę w miejscu pigmentacji, nie natłuszczaj i nie nawilżaj jej. Na co najmniej tydzień przed zabiegiem nie korzystaj z zabiegów pielęgnacyjnych, nie wykonuj henny, depilacji (szczególnie woskowania, czy depilacji laserowej). Skóra powinna być wypoczęta i wolna od podrażnień. Nie opalaj się na słońcu ani w solarium.
W dniu zabiegu: Nie wolno zażywać leków i substancji rozrzedzających krew. Należy unikać aspiryny, ibuprofenu i innych leków NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne) a także kofeiny, alkoholu i narkotyków. Dozwolone jest przyjmowanie wapnia i witaminy C, ale nie witaminy E. Wskazane jest spożywanie herbaty ziołowej z melisą. Przed wykonaniem makijażu permanentnego nie wolno oczyszczać organizmu ziołami ani innymi sposobami inaczej doprowadzisz do zbytniego wyłuszczenia się pigmentu, a efekt zabiegu będzie niewystarczający.
Po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu: powieki mogą być lekko napuchnięte, a oczy delikatnie przekrwione i podrażnione. To normalny proces, który powinien szybko minąć. Kolor pigmentacji może wydawać się mocny, intensywny czarny jednak w ciągu około tygodnia straci na intensywności co jednych cieszy innych smuci, że już nie jest tak nasycony jak eye-liner. Nie mamy na to większego wpływu. Jednak przy dopigmentowaniu po około miesiącu wzmacniamy pigment na tyle ile jest to możliwe.
Zalecenia po zabiegu
Do trzech dni po pigmentacji: zadbaj o to, by skóra była sucha. Unikaj mycia oczu płynami, żelami, piankami do mycia twarzy i oczu. Jedynie przez dwie doby przecieraj wysączające się osocze z linii brzegowej powieki, delikatnie zwilżonym płatkiem kosmetycznym, tak często jak wymaga tego skóra i o ile wymaga. Ważne, by osocze nie zaschło na skórze- grozi to powstaniem tzw. strupków (zgrubiałych) a co za tym idzie zbyt głębokiego wyłuszczenia się naskórka wraz z barwnikiem. Unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego.
Przez tydzień sauny, basenu. Przez cztery tygodnie unikaj solarium. Najwcześniej w trzeciej dobie możesz w razie potrzeby posmarować brzegi powiek cieniutko np. Linomagiem raz na dzień i raz na noc – nie częściej. Smarowanie jest jednak konieczne w dniu łuszczenia – które odbywa się w dniu 4-7.
Naskórek łuszczący to cieniutkie ciemne skórki, kreski mogą ale nie muszą być przez jedną dobę „łaciate” – NIE WOLNO ich zdrapywać.
Przez tydzień nie używaj również cieni do powiek ani maskary. Po tygodniu możesz delikatnie pomalować rzęsy, jednak uważaj przy ich zmywaniu. Nadal nie wolno używać do zmywania drażniących preparatów, żeli itd… Tusz nie może być wodoodporny. Zmywamy makijaż oczu bardzo delikatnie do trzeciego tygodnia od zabiegu, tak, by nie powodować wyłuszczania się barwnika.