MAKIJAŻ PERMANENTNY UST – ODCZUCIA

Makijaż permanentny ust- najbardziej nurtujące pytania cz.I „czy to ból, czy nie ból”

Zastanawiasz się, czy usta podczas pigmentacji bolą?

Nie powiem Ci, że bolą, ale i nie powiem, że nic nie poczujesz. Już tłumaczę … usta to okolica bardzo silnie ukrwiona, a co za tym idzie wrażliwa. Są jednak i pozytywne strony, otóż usta szybciej się znieczulają. Jeśli mamy świetne znieczulenie to tak naprawdę, przy najbardziej wrażliwych wargach, jakikolwiek dyskomfort możesz odczuwać jedynie na początku zabiegu.

Krok po kroku :

Przed rozpoczęciem zabiegu znieczulam usta, żeby zminimalizować odczucia naruszenia pierwszej warstwy naskórka ( wtedy pojedyncze przypadki odczuwają dyskomfort i zwykle miejscami, a nie na całych ustach). Po  wstępnym naruszeniu skóry, w razie potrzeby aplikuję znieczulenie, które minimalizuje do zera odczucia bólowe.

Uwaga!!! Jeśli będziesz zmęczona po pracy możesz nawet zasnąć 😉 Dodam, że w ogóle mi to nie będzie przeszkadzać, więc relaksuj się.

Poza znieczuleniem dodatkowo korzystnie na zmniejszenie dyskomfortu wpływa godzina, o której ma zostać wykonany zabieg. Do południa, zwykle jesteś bardziej wypoczęta, niż po całym dniu w pracy, czy z dziećmi 😉 co za tym idzie, mniej rozdrażniona i lepiej zniesiesz zabieg.

Przed umówieniem wizyty

Zastanów się nad cyklem. Czy w którejś jego fazie jesteś bardziej wrażliwa, bądź wyjątkowo nerwowa?

Zasugeruj taki termin, żeby zabieg odbył się w innych (niż „tych”) dniach 😀 dla Twojego i mojego dobra.

Ważne jest również przygotowanie do zabiegu.

Przestrzeganie kilku zakazów dotyczących przyjmowania leków w ostatnim miesiącu. Mogą one wpłynąć na przebieg zabiegu, Twoje odczucia, czas zabiegu , który może się maksymalnie wydłużyć i efekt końcowy, który w skrajnych przypadkach może być znikomy lub żaden.Nie korzystaj z solarium przed przyjściem na pigmentację w nadmierny sposób, ponieważ zwęglone usta będą jeszcze bardziej wrażliwe, na samo tarcie płatkiem kosmetycznym.

Przed każdym zabiegiem pytaj, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do przygotowania, a nie znajdziesz odpowiedzi na tej stronie. Nie szukaj odpowiedzi w internecie na innych stronach. Każdy specjalista może mieć inne zalecenia, sugestie, wytyczne. Kontaktuj się ze mną w razie wątpliwości.

Facebook