PIELĘGNACJA RZĘS PO APLIKACJI

PIELĘGNACJA RZĘS PO APLIKACJI

Obecnie siedzimy w domu z powodu „pandemii”. Mam jednak przeczucia, że niebawem każda z nas będzie mogła cieszyć się na nowo pięknym, zalotnym spojrzeniem.

W grafice powyżej umieściłam wskazówki w skrócie, dla każdej „nosicielki” rzęs.

Tutaj troszkę rozwinę każdy punkt wyżej zawarty.

  • Unikaj wilgoci przez dobę do dwóch – to najważniejsze, żeby klej odpowiednio się związał. Jeśli nie zastosujesz się do tej wskazówki, możesz liczyć się z szybkim przerzedzeniem rzęs – czyli nietrwałej aplikacji. Co znaczy unikaj wilgoci??? To znaczy, że nie gotujemy zupy i nie wdychamy zapachów ze swojego dzieła, gdyż para spod przykrywki zadziała destrukcyjnie na wiązanie kleju. Jeśli pada deszcz, a Ty musisz jakoś dotrzeć do auta, czy autobusu- osłoń rzęsy. Nie jest wskazane przebywanie zbyt długie w tak wilgotnym powietrzu, czyli nie idź na dogach 5km po aplikacji 😉 lepiej wezwij taksówkę lub poproś koleżankę lub męża o pomoc w dostarczeniu do domu tegoż cennego dzieła jakim są rzęsy. Przez czas wiązania kleju czyli do 48h nie korzystaj z sauny, basenu i solarium. Solarium, a dokładniej temperatura tam panująca również działa negatywnie na trwałość kleju. Reasumując pierwsze 24h nie rób NICZEGO 😀 jakkolwiek to zabrzmi… bądź wyjątkowo ostrożna… chwila nieuwagi i możesz się zorientować, że właśnie zanurkowałaś w wannie pełnej wody z pianą. No i po rzęsach… a jeśli nie zupełnie to przyspieszysz znacznie ich wypadanie a precyzyjniej mówiąc odklejanie.
  • Myj rzęsy tak jak myjesz włosy na głowie. Jeśli włosy na głowie przetłuszczają się dość szybko i głowę musisz myć codziennie, bo inaczej są nieestetycznie przetłuszczone, to rzęsy myj szamponem specjalnie do tego celu przeznaczonym co 2 dni maksymalnie. Jeśli włosy masz suche u nasady i spokojnie możesz sobie pozwolić na umycie ich co kilka dni to rzęsy rownież myj co kilka dni… Aczkolwiek nie zapomnij o higienie powiek, które się przetłuszczają mniej lub więcej, ale i zabrudzają w ciągu dnia w naturalny sposób. Jeśli warunki w pracy mamy niezbyt czyste tj. pył, kurz… itd. nie ma mowy o zapominaniu o codzienniej pielęgnacji skóry dookoła oczu i już nie tylko dla estetycznego wyglądu, komfortu noszenia takich rzęs, ale i dla zdrowia oczu!!!

Jak umyć rzęsy znajdziesz tutaj .

  • Makijaż ??? Jeśli nie musisz – nie maluj… jeśli pomalujesz zmyj ostrożnie dookoła rzęs, a rzęsy wykąp w szamponie. Nie pozwól im spoczywać w tonach osypanego cienia i innych kosmetyków, mają one często tłustą bazę, która osłabia klej.
  • Uzupełnienie rzęs??? Kiedy??? Między 2-3 tygodniem. Jest to istotne, gdyż, jeśli przestrzegasz powyższych zasad higieny lub jeśli na słabszą trwałość rzęs nie wpłynie Twój układ hormonalny, to po 3 tygodniach części rzęs syntetycznych już nie będzie, ponieważ naturalną koleją jest wymiana rzęs naturalnych co masz dokładnie opisane w grafice, którą dla Ciebie zrobiłam ( spójrz wyżej). Część rzęs z tych, które jednak pozostaną, będzie znacznie oddalona od brzegu powieki. Co po zbyt długim czasie może przeciążać rzęsy. Efektem czego uszkodzą się rzęsy naturalne. Nie będzie to wina samego zabiegu jak wiele kobiet myśli, a nieodpowiedniego obchodzenia się z nimi.

Na uzupełnienie po pierwszej aplikacji umów się po 2 tygodniach, wtedy ocenimy i omówimy stan rzęs, a kolejne wizyty umówimy w zależności od potrzeby co 2 lub 3 tygodnie.

Z wielką przyjemnością odpowiem na Twoje pytania, jeśli jeszcze jakieś kłębią się w Twojej głowie.

Zachęcam do kontaktu .

Zapraszam również do polubienia firmowej strony FB .

Facebook