PIELĘGNACJA RZĘS PRZEDŁUŻONYCH

Higiena oka – rzęsy przedłużone.

Rzęsy – jak o nie dbać ? I czy w ogóle trzeba?
Otóż TRZEBA 😁 tak jak myjemy włosy na głowie i inne części ciała, tak samo oczy, które są często bardzo wrażliwe.
Tak często jak myjesz włosy na głowie, myj również rzęsy. One również się przetłuszczają Zacznijmy od początku.
Po przedłużeniu, zagęszczeniu rzęs, wracasz do domu i co robisz? Leżysz i pachniesz … to możesz robić legalnie 😉😆.
A tak na poważnie, przez 48 godzin unikasz:
źródeł wilgoci, gorącego prysznica, wylegiwania w wannie, gotowania (trzeba zachować ostrożność- para wodna to ZŁO), sauny, basenu, solarium i skrajnych temperatur.
Te czynniki mają wpływ na wiązanie kleju w ciągu pierwszych 48 godzin, a dokładniej na trwałość Twoich pięknych, nowych rzęs. Tak więc poświęć się i zastosuj do wskazówek.
A co dalej? Po 48 h …??? Już można „stanąć na rzęsach”? Tak możesz stanąć na rzęsach, żeby wyglądały jak najdłużej idealnie 😆.

Po 48 godzinach:

możesz pomalować oko, ale oczywiście bez malowania rzęs 😉 jednak zalecałabym zrezygnować z makijażu w tej okolicy, gdyż codzienne zmywanie makijażu jest po pierwsze czasochłonne a nie po to robimy rzęsy, żeby tracić czas na oczy, po drugie i trzecie każdy kosmetyk nakładany na powiekę, prędzej czy później, dostanie się na brzeg naszych powiek, a za razem na nasze rzęsy i niestety osłabia wiązanie kleju. Przecież są piękne bez dodatkowego makijażu. Naucz się nowej siebie, bez palety cieni na powiekach i tony eye-linera.
Zmywanie ewentualnego makijażu, musi odbywać się przy użyciu kosmetyków bez zawartości tłuszczu, najlepiej płynem micelarnym.
• Zwilżamy płatek kosmetyczny w płynie micelarnym, składamy na pół lub jeszcze raz na pół i samym rożkiem wymywamy makijaż nad linią rzęs, tak żeby nie zaczepić płatkiem o rzęsy (można je uszkodzić).
• Myjemy powiekę górą i dolną z ewentualnych zanieczyszczeń( podkładów i pudrów) i po tym dopiero możemy przejść do punktu podstawowej higieny rzęs (co 3-4 dni).

HIGIENA RZĘS I BRZEGU POWIEK:

• Przed myciem rzęs upewnij się, że oko dookoła nie jest pomalowane podkładem i innymi kosmetykami. W razie potrzeby, czytaj wyżej 😉.
• Wyciśnij na palec odrobinę płynu do higieny intymnej lub szamponu do rzęs (nie wolno stosować zwykłego szamponu do włosów). Rozrób, rozmieszaj z odrobiną wody między opuszkami kciuka, wskazującego i środkowego palca.
• Zamknij oko/oczy i myj rzęsy ruchem wymiatającym od strony górnej powieki, aż po same końce.
• Drugi sposób: rozrobionym wodą płynem (jak wyżej) palcami od góry i od dołu rzęs, dotykaj rzęsy łącząc palce zaciskając na linii rzęs… przesuwaj miejsce koło miejsca zaciskając, tak by wszystkie rzęsy były dokładnie pokryte płynem do mycia.
• Zmywaj pianę z zanieczyszczeniami najlepiej czystą, bieżącą wodą z prysznica, polewając od góry, tak by wypłukać pianę z powieki i z pomiędzy rzęs.
• Osuszanie po myciu: odsącz rzęsy delikatnie dotykając, najlepiej ręcznikiem papierowym lub chusteczką. Ręcznik frotte posiada pętelki, które lubią zaczepiać się o Twoje rzęsy.
• Przeczesz rzęsy szczoteczką nylonową (czystą- na każdą Twoją prośbę dam Ci nową, jednak szczoteczka jest wielokrotnego użytku, wystarczy ją porządnie umyć mydłem, szamponem, możesz również przynieść ją do mnie a ja ją odpowiednio zdezynfekuję – dbajmy o środowisko).💪💚🍃
Na kolejny etap dbania o rzęsy składa się regularne ich uzupełnianie oraz wymiana na nowe jeśli uznam, że jest już to konieczne.
Rzęsy uzupełniaj między 2-3 tygodniem. Jest to istotne, gdyż, jeśli przestrzegasz powyższych zasad higieny lub jeśli na słabszą trwałość rzęs nie wpłynie Twój układ hormonalny, to po 3 tygodniach części rzęs syntetycznych już nie będzie, ponieważ naturalną koleją jest wymiana rzęs naturalnych. Część rzęs jednak będzie znacznie oddalona od brzegu powieki. Co po zbyt długim czasie może przeciążać rzęsy. Skutkować to może uszkodzeniem rzęsy naturalnej.
Zapisywanie się na kolejne terminy z wizyty na wizytę to na prawdę dobre rozwiązanie.
Do zobaczenia
Uroda Plus
Joanna Maskulak

uroda-plus-przedluzane-rzesy-blog-uroda-plus-salon-kosmetyczny-pabianice-ksawerow
dolne zdjęcie: rzęsy niemyte przez klientkę w trakcie noszenia po 2,5 tyg., powieka malowana codziennie. Na zdj. wyżej rzęsy po miesiącu noszenia, myte co 3-4 dni przez klientkę nie malowana.

Doskonałym uzupełnieniem stylizacji oka jest kreska wykonana metodą makijażu permanentnego 🙂

Facebook