ZROBIĆ SOBIE USTA ?

Czy chociaż raz, przeszło Ci przez myśl, żeby „zrobić sobie usta” ? 

Jeśli tak poświęć chwilkę na ten post 🙂
Wraz z chęcią poprawienia swojej urody, mamy milion myśli na sekundę i tyle samo obaw. Myślisz…pójdę zrobię, sobie makijaż permanentny ust, bo fajnie byłoby nie musieć dosztukowywać ich wiecznie, po każdym posiłku, pocałunku lub aktywności fizycznej. Świetna myśl!
No tak, ale czy ja nie będę wyglądać tandetnie? Może będę miała zbyt mocny makijaż i każdy będzie się „dziwnie” patrzył…?! A co, jeśli mi się znudzi ten efekt???


Odpowiem Ci tak.

Jeśli masz wątpliwości to znaczy, że wszystko z Tobą w jak najlepszym porządku 😁 każdy powinien je mieć przed każdym trwałym i pół trwałym zabiegiem.
Do rzeczy 😉 Czy nie będziesz wyglądać tandetnie? Nie, jeśli nie oczekujesz od makijażu permanentnego efektu, jaki daje makijaż wieczorowy.
Makijaż permanentny jest (i tak powinno zostać), jedynie podkreśleniem urody. Często jednak podążamy za modą i nie wyobrażamy sobie innego efektu, niż ten na zdjęciu z instagrama.


Staram się zawsze wyperswadować takie pomysły i jednak mimo Twojego uporu zrobić delikatniejszy efekt, dać Ci czas na oswojenie się z delikatniejszym makijażem, niż sobie wymyśliłaś. Oczywiście grupy klientek są różne, są i te, które tak bardzo boją się efektu przerysowania, że zaczynamy od lekkiego muśnięcia pigmentem dla oswojenia z nowym wyglądem, a przy dopigmentowaniu przyciemniamy makijaż.
Spójrz proszę na zdjęcie klasycznego makijażu ust przed, tuż po zabiegu oraz usta tuż po wyłuszczeniu pigmentu a dokładniej po około tygodniu. Sama widzisz, efekt jest piękny, naturalny. Zdjęcie lewe górne przedstawia usta przed, zdjęcie po prawej stronie to usta po pigmentacji (i tak też przez tydzień się wygląda). Zdjęcie dolne po lewej to usta tuż po wyłuszczeniu. Pigment stabilizuje się w skórze około 3 tygodnie od zabiegu.


Przez pierwsze dni usta są wyraźniejsze, aczkolwiek trudno je nazwać przerysowanymi 😉. Więc myślę, że dla każdego do przetrwania jest taki etap, zwłaszcza dla takiego efektu po tygodniu 😁.
Jeśli, mimo wszystko, masz poważne obawy, proponuję zabieg wykonać przed weekendem, lub planowanym urlopem. Wówczas, będziesz miała czas na oswojenie się ze swoim wyglądem.

Świadoma decyzja


Zabieg makijażu permanentnego ust to zabieg, który wymaga świadomej decyzji. Jeśli się na niego decydujesz, warto mieć na uwadze to, że może pojawić się opryszczka. Jeśli miałaś ją kiedykolwiek w życiu, to prawie pewne, że po tym zabiegu ona się utworzy. W pogotowiu ratunkowym warto mieć Heviran (w większej dawce dostępny na receptę, jednak w mniejszej 200mg dostaniesz go bez recepty). Jeśli tylko poczujesz w ustach charakterystyczne pulsowanie, proponuję zgłosić się do apteki, a najlepiej, już na wszelki wypadek mieć w domu preparat przeciwwirusowy.


Sposób postępowania przy opryszczce: 

Lek przyjmuje się doustnie (czytaj ulotkę). Punktowo, w miejscu opryszczki, aplikujemy odpowiedni lek. Tak często jak to konieczne, tak by opryszczka się przysuszyła. Oczywiście, ja również proszę o kontakt niezwłocznie, kiedy tylko poczujesz, że tworzy Ci si opryszczka. Postaram się pomóc w miarę możliwości.
Po pigmentacji, około 5-7 dnia, czasem wcześniej, a czasami później zaczyna się złuszczać naskórek. Ten, który jest ciemniejszy odpada, w postaci cieniutkich płatków skóry. Doba, w której odbywa się łuszczenie jest dla Ciebie testem cierpliwości 😊😁. Bywa, że są miejsca, w których pigment już odpadł, w innych uparcie się trzyma. Kusi Cię, żeby delikatnie wspomóc odpadanie pigmentu, jednak jest to BARDZO ważne, żebyś przetrwała ten moment bez podważania, drapania itd., gdyż możesz uszkodzić skórę i miejscami zerwać kolor wraz z tym, który powinien zostać w skórze. Łuszczenie trwa zwykle dobę. Uwierz mi, można to przetrwać. Po dobie możesz wykonać bardzo delikatny masaż opuszkiem natłuszczonym linomagiem, alantanem.
Po zabiegu dostaniesz wytyczne dotyczące pielęgnacji po zabiegu, krok po kroku w formie papierowej. Należy je przeczytać uważnie, tuż po zabiegu i już od pierwszych chwil stosować się do zaleceń.
Jeśli jest coś co chciałabyś przeczytać napisz do mnie, postaram się w niedługim czasie temat poruszyć. 

A jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną.

Facebook

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.